دسته بندی ها
دسته‌ها
چه فاکتورهایی در انتخاب مدل بستن شال و روسری مطرح است

فاکتورهای مهم در انتخاب مدل بستن شال و روسری

اگرچه استفاده از مواد آرایشی می‌تواند چهره ما را تغییر دهد، اما انتخاب مدل بستن شال و روسری فاکتور مهمی در تنوع بخشیدن به چهره ما در مراسم‌های مختلف است. مطمئناً نوع روسری و شال و شرایط استفاده از آن در مکان‌های مختلف هم می‌تواند ما را به سمت مدلهای مختلف ببرد. نوع پوشش انتخاب شده برای یک مجلس رسمی تفاوت زیادی با یک پوشش ساده و معمولی در منزل یا یک پوشش اسپرت به هنگام تفریح و ورزش دارد.

پرداختن به همه شیوه‌های بستن روسری و شال بسیار زمان بر است و سعی می‌کنیم که در مطالب بعدی به طور کامل به آنها بپردازیم. اما در این مطلب می‌خواهیم به شما بگویم که در انتخاب مدل بستن شال و روسری چه فاکتورهایی را در اولویت قرار دهید.

مدل بستن شال و روسری با توجه به جنس آن

اگر مطالب قبلی ما را دیده باشید یا خود شما یک خریدار حرفه‌ای باشید، به خوبی نوع پارچه استفاده شده در روسری‌ها و شال‌ها را می‌شناسید و شرایط استفاده از آنها را هم می دانید. به عنوان مثال:

  • پارچه حریر بسیار نازک و سبک است و باید به شکلی بسته شود که میزان جابجایی آن کم باشد
  • پارچه ساتن اگرچه ضخیم‌تر است اما باز هم لیز است و باید با استفاده از گیره نگه داشته شود
  • پارچه نخی و پنبه‌ای زبرتر هستند و نگهداری آنها راحت‌تر است
  • پارچه ابریشم را می‌توان به صورت آزاد یا به صورت بسته استفاده کرده و شرایط استفاده آن راحت‌تر است.

بنابراین طبیعی است شما هر مدل و هر پارچه‌ای که برای شال و روسری خود انتخاب کرده باشید، در انتخاب مدل بستن آن تاثیرگذار است. گاهی نوع پارچه شرایطی را به وجود می‌آورد که شما امکان بستن یک یا چند مدل خاص را نخواهید داشت.

مدل بستن روسری و شال با توجه به قواره آن

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در انتخاب شیوه بستن روسری‌ها و شال‌ها به شما کمک می‌کند، در نظر گرفتن اندازه آنها یا به اصطلاح قواره آنهاست. به عنوان مثال در مورد شال و روسری قواره بزرگ امکان بستن آنها با مدل لبنانی یا خلیجی وجود دارد. اما در مورد روسری‌ها و شال‌های قواره کوچک محدودیت بیشتری وجود داشته و شخص برای بستن آنها باید از ابزارهای کمکی استفاده کند.

معمولاً مدل بستن شال یا روسری با توجه به اندازه و قواره آنها می‌تواند روی میزان حجاب فرد هم تأثیر گذار باشد. این یکی دیگر از مواردی است که شما در انتخاب مدل باید به آن توجه کنید.

مدل بستن با توجه به شرایط آب و هوایی

همانطور که در مطالب قبل گفتیم که روسری‌های حریر برای فصل تابستان و هوای گرم و روسری‌های نخی و پنبه‌ای برای فصل سرد سال مناسب هستند، مطمئناً در انتخاب مدل بستن روسری و شال هم می‌توان به این موارد بسنده کرد. معمولاً در فصول گرم سال عبور هوا برای خنک شدن فرد بسیار مهم است و به همین دلیل می‌توان روسری را به صورت آزادتر و بازتر استفاده کرد. اما در فصل سرد سال مدلهای بسته‌تر و جمع و جورتر انتخاب بهتری هستند که می‌توان آنها را با لباس‌های گرم هماهنگ کرد.

مدل بستن روسری و شال با توجه شرایط محیطی

در ابتدای همین متن اشاره کردیم که شرایط روسری برای فعالیت‌های ورزشی تفاوت زیادی با مدل بستن شال و روسری مجلسی دارد. شما در یک محیط ورزشی با تعداد کمی در ارتباط هستید و میزان فعالیت شما زیاد است. به همین دلیل معمولاً ً مدل‌های جمع و جورتر و با قواره‌های کوچک‌تر انتخاب می‌شوند. این در حالی است که در مراسم‌های رسمی و محدودیت‌های بیشتری وجود دارد و انتخاب شال و روسری قواره بزرگ هم به زیبایی مدل انتخاب شده کمک می‌کند و هم امکان پیاده سازی سبک‌های مختلف را به شما می‌دهد.

مدل بستن با توجه به نوع پوشش و لباس

آخرین موردی که در انتخاب مدل بستن شال و روسری اهمیت دارد، نوع پوشش شماست. وقتی که از یک مانتو جلو باز استفاده می‌کنید بزرگ بودن قواره شال و روسری به شما اجازه می‌دهد که بخش بزرگتری از قسمت جلوی لباس خود را بپوشانید. این در حالی است که اگر از مانتوی کوتاه و تیپ اسپرت استفاده می‌کنید نیازی به قواره بزرگ ندارید و با یک سبک کلاسیک یا معمولی امکان پوشش دادن موها و گردن خود را دارید.

برای پیدا کردن مدل بستن شال و روسری در وهله اول باید وضعیت چهره خود را در نظر بگیرید و پس از آن فاکتورهای گفته شده در این مطلب را لحاظ کنید تا کاملاً با شرایط شخصی شما همخوانی داشته باشد. اگر سوالی دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم. همچنین شما می توانید از انواع مدل های مد و فشن سایت های خارجی نیز ایده بگیرید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلتر بر اساس قیمت
فیلتر بر اساس قیمت - slider
280000تومان2500000تومان
مناسب برای
مناسب برای
فیلتر بر اساس نوع محصول
فیلتر بر اساس جنس
فیلتر بر اساس سایز