سبد خرید 0 x

شیک‌ترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه برای انواع استایل‌ها

شیک‌ترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه برای انواع استایل‌ها

با فرا رسیدن فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان، بازار فروش البسه گرم و بافتنی داغ می‌شود. بسیاری از افراد برای خرید پوشاک گرم به فروشگا‌ه‌ها مراجعه می‌کنند تا بتوانند مدل‌های دلخواه خود را انتخاب کنند. در این میان استفاده از البسه گرم مانند شال و کلاه بافت برای بانوان نیز اهمیت بسزایی دارد؛ زیرا علاوه بر حفظ گرما، باعث جذابیت ظاهری آن‌ها می‌شود. با نزدیک شدن به فصل زمستان نیز فروشگاه‌ها انباشته از انواع مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه می‌شوند. با آدوراستایل همراه شوید تا بتوانید بهترین استایل را برای خود خلق کنید.

اهمیت استفاده از شال و کلاه بافتنی

بسیاری از افراد برای گرم نگه داشتن سر و گردن خود، از کلاه و شال‌گردن استفاده می‌کنند. استفاده از کلاه و شال‌گردن بافتنی که در بافت آن از کاموای مرغوب استفاده شده باشد می‌تواند تاثیر بسزایی در محافظت فرد از گرما داشته باشد. استفاده از استایل‌های مختلف و مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه، علاوه بر محافظت فرد از سرما، باعث دوچندان شدن زیبایی او نیز خواهد شد. استفاده از دیگر پوشش‌های بافتنی، مانند دستکش، پولیور، مانتو بافت و… نیز بر جلوه‌ی ظاهری می‌افزاید؛ بنابراین با انتخاب بهترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه، می‌توانید تیپ و استایل خود را کامل کنید. به همین دلیل، داشتن حداقل یک دست شال‌گردن و کلاه بافت، به هر بانویی توصیه می‌شود.

داشتن استایلی خاص، با استفاده از مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه سِت

همانطور که گفتیم استفاده از شال و کلاه و دستکش بافتنی می‌تواند علاوه بر محافظت شما از سرما، زیبایی شما را دوچندان کند. اگر شما هم طرفدار استفاده از شال و کلاه بافتنی هستید، بهتر است از ست شال و کلاه بافتنی و حتی دستکش استفاده کنید. استفاده از اجزای ست و هماهنگ در پوششتان، می‌تواند ظرافت و دقت شما را در انتخاب استایلی نمونه نشان دهد و سلیقه شما را به رخ دیگران بکشد.

برای داشتن شیک‌ترین استایل، خودتان دست به کار شوید

اگر به داشتن ظاهری چشم‌گیر و استایلی مدرن و به روز اهمیت می‌دهید، ناچارید تمام مغازه‌ها و فروشگاه‌های شهر را برای یافتن بهترین ست شال و کلاه زیر پا بگذارید. اما گاهی زمانی برای گشت و گذار در پاساژها و مجتمع‌های مختلف را ندارید. گاهی نیز پس از ساعت‌ها و روزها چرخیدن و گشتن در مغازه‌های فروش محصولات بافتنی، استایل و مدل دلخواه خود را پیدا نمی‌کنید. زمانی که به دنبال خاص‌ترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه هستید، بهترین گزینه این است که خودتان شروع به کار کرده و مدل خاص خود را خلق کنید. نگران نشوید! بافت شال‌گردن و کلاه، یا حتی دستکش اصلا کار مشکلی نیست.

تنها وسایلی که به آنها نیاز خواهید داشت، کاموای مناسب و یک جفت میل بافتنی است. بافتن شال و کلاه نه تنها کار سختی نیست، بلکه می‌تواند اوقات فراغت شما را به نحوی مفید و مناسب پر کرده و شما را سرگرم کند. با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین جنس کاموا را برای خلق خاص‌ترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه خود انتخاب کنید.

معیارهای انتخاب بهترین کاموا برای بافت شال و کلاه

بهتر است پیش از خرید کاموا برای بافتن جدیدترین مدل شاه و کلاه بافتنی دخترانه، درباره مهم‌ترین معیارهای کاموای خوب نکاتی را بدانید. از جمله معیارهایی که برای خرید کاموا باید به آن‌ها توجه داشته باشید، موارد زیر هستند:

1.     وزن کاموا

از جمله مهم‌ترین مواردی که باید برای خرید کاموا به آن توجه داشته باشید، وزن نخ است. انواع وزن‌های کاموا به ترتیب زیر است:

  • کاموای توربافی (Lace): مورد استفاده در توری بافی
  • کاموای خیلی نازک (Super Fine): کاربرد بسیار جهت بافت جوراب
  • کاموای نازک (Fine): کابردی برای بافت ژاکت نازک یا لوازم کودک
  • کاموای سبک (Light): مورد استفاده برای بافت ژاکت و شال نازک
  • کاموای متوسط (Medium): بهترین گزینه برای بافت کلاه، شال، دستکش، ژاکت، و پتوی بافت
  • کاموای ضخیم (Bulky): مورد استفاده برای بافت پلیور و ژاکت ضخیم، و پتوی بافت
  • کاموای خیلی ضخیم (Super Bulky): کاربردی جهت بافت ژاکت و پتوی ضخیم

2.     جنس کاموا

پس از اطلاع از انواع وزن کاموا برای بافتن البسه مختلف، نوبت به جنس الیاف می‌رسد. جنس الیاف کاموا نیز از دیگر موارد بسیار مهم برای انتخاب کاموای مناسب است. به طور قطع هر نوع الیاف و کاموایی برای برآورده کردن نیاز شما جهت بافتن گرم و نرم‌ترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه مناسب نیست. بهترین انتخاب برای بافتِ البسه زمستانی و فصول سرد، الیاف حیوانی است. این الیاف گرم و سبک بوده و خاصیت کشسانی مناسبی دارند. از دیگر الیافی که می‌توان از آن برای بافت شال و کلاه و همچین ژاکت استفاده کرد، الیاف کشمیر است؛ این نوع الیاف نیز سبک و با دوام است و تنها مشکل آن، گران و پرهزینه بودن آن است.

3.     رنگ کاموا

آخرین نکته برای انتخاب بهترین نوع کاموا، رنگ آن است. اگر مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه خود را به طور دقیق انتخاب کرده‌اید، پس حتما رنگ دلخواه خود را نیز در نظر گرفته‌اید. اما بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر در کار بافتنی تازه‌کار هستید، بهتر است کمتر به سراغ رنگ‌های روشن بروید. استفاده از رنگ‌های روشن باعث دیده شدن کامل بافت می‌شود؛ که در این صورت، اگر مشکل یا اشتباهی در روند بافت صورت گیرد اصلاح آن دشوارتر خواهد شد. استفاده از کامواهای طرح‌دار نیز می‌تواند به جذابیت بافت شما بیافزاید. کامواهای چند رنگ نیز می‌توانند انتخابی مناسب برای بافت مدلی شاد و متنوع باشند.

کلام آخر

همانطور که در آدوراستایل خواندید، به هنگام فرا رسیدن فصول سرد مانند زمستان و پاییز، بهره بردن از جدیدترین و شیک‌ترین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه، می‌تواند علاوه بر حفظ شما از سرما، جذابیت ظاهریتان را نیز دوچندان کند. با توجه به آنچه که گفتیم، زمانی که به هر دلیلی مدل و استایل خاص موردنظر شما در بازار و فروشگاه‌های مختلف یافت نمی‌شود، بهترین راه بافتن مدل دلخواه به دست خودتان است. با دانستن وزن، جنس، و رنگ کاموای مناسب، می‌توانید بهترین و زیباترین شال و کلاه بافت را برای خود و یا فرزندانتان خلق کنید و یا به آنها کادو دهید.