مجموعه زهیر

زهير، اولين مجموعه از محصولات آدور است

اغلب طراحي هاي اين مجموعه برگرفته از آثار ايراني است.
زهير به عربي
زهير به عربی ( الظاهر) يعني بيش از حد تابناك، مريي، حاضر.
محدوده زماني اين آثار از قرن 7 تا 19 پس از ميلاد را شامل مي‌شود.
درباره مجموعه زهیر آدوراستایل
زهير، اولين مجموعه از محصولات آدور است. در اين مجموعه بيش از هر منطقه اي، هنر ايراني منبع الهام قرار گرفت، هنري كه حد و مرز و آغاز و پايان ندارد؛ تنوع تكنيك، نقش، رنگ و خطوط در آثاري چون نگارگري، معماري و ظروف ايران به حدي است كه ما را به وجد آورد و بر آن داشت تا هنر بخشي از تاريخ اين سرزمين را براي طراحي اولين مجموعه آدور انتخاب كنيم. به دليل همين احساس وجد و جذب پس از ديدن اين آثار، مجموعه زهير نام گرفت كه در فارسي به معني شكوفه است  همچنين به معني تابناك، مريي و حاضر؛ چيزي كه نمي‌توان ناديده‌اش گرفت.

آخرین محصولات

مجموعه زهیر

منبع الهام مجموعه زهیر

اغلب طراحي هاي اين مجموعه برگرفته از آثار ايراني و برخي نيز مربوط به سرزمين‌هاي هند و سوريه است. آثار بكار رفته در اين اين مجموعه شامل نقاشي، سراميك و كاشيكاري ، فلز و پارچه‌هايي است كه هريك در نوع خود بي‌همتا بوده و از ارزش تاريخي بسيار برخوردارند. محدوده زماني اين آثار از قرن 7 تا 19 پس از ميلاد را شامل مي‌شود.

زهیر به چه معناست 

زهير به عربي (الظاهر) يعني بيش از حد تابناك، مريي، حاضر؛ چيزي يا كسي كه وقتي براي اولين بار با آن ارتباط برقرار مي‌كنيم، كم كم فكر ما را اشغال مي‌كند، تا جايي‌كه نمي‌توانيم به چيز ديگري فكر كنيم.(فرهنگنامه پديده‌هاي خارق العاده، فوبور سن پر، 1953) خورخه لوييس بورخس، شاعر، مقاله‌نويس و داستان‌نويس آرژانتيني، در كتاب الظاهر خود، مفهوم زهير را متعلق به سنت اسلامي مي‌داند و حدس مي‌زند در آغاز سده‌ي هجدهم مطرح شده باشد. پس از بازسازی و احیای طرح ها، فرآیند طراحی محصولات باکاربردی امروزی صورت گرفت و در نهایت محصولات با بهترین تکنیک های چاپ، مرغوب ترین پارچه ها و دست دوزی های فاخر به تولید رسید. محصولات این مجموعه با عشق به ماندگاری شکل گرفته اند و همچون زهیر ، چشم ها را به خود خیره خواهند کرد.

بلاگ زهیر

فیلتر بر اساس قیمت
فیلتر بر اساس قیمت - slider
280000تومان2500000تومان
مناسب برای
مناسب برای
فیلتر بر اساس نوع محصول
فیلتر بر اساس جنس
فیلتر بر اساس سایز