سبد خرید 0 x

روش‌های آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید

روش‌های آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید

سر به عنوان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن در مقابل سرمای زمستان حساسیت بالایی دارد و از دیرباز مردم کشورهای مختلف از انواع کلاه برای محافظت آن استفاده می‌کردند. کلاه بافتنی نیز به سادگی قابل تهیه بود و تقریبا تمامی خانم‌های جامعه با هنر بافتن آشنا بودند. با گذشت زمان استفاده از مدل‌های زیبا و جذاب علاوه بر وظیفه گرم نگه داشتن سر، نقش زیبایی و تزئینی نیز به کلاه داد. تا آنجا که امروزه آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید یکی از موضوعات داغ در بین رسانه‌های آموزشی محسوب می‌شود.

تاریخچه لباس‌های بافتنی

لباس بافتنی از دوران کهن به عنوان پوشش روزهای سرد به کار گرفته می‌شد. شاید بعد از پوست حیوانات اولین نوع لباسی بوده است که توسط انسان‌ها اختراع شد. در ابتدای تاریخ، نخ به شکل امروزی وجود نداشت و بیشتر ماده سازنده تار و پود البسه را موی حیواناتی مانند بز و گوسفند تشکیل می‌داد. حتی به جراُت می‌توان گفت بافت پارچه به مرور و بر اثر ظریف شدن انواع بافتنی حاصل شد. اما متاسفانه امروزه اطلاعات دقیقی از نمونه‌های باستانی انواع لباس بافته شده در دسترس نیست زیرا این اشیا به خاطر جنس آلی و تجزیه پذیری که داشتند به مرور زمان از بین رفته‌اند.

انواع نخ مناسب برای بافت کلاه

نخ‌های کاموایی که در بازار وجود دارد و برای بافت انواع لباس از جمله کلاه و شال گردن استفاده می‌شود بسیار متنوع بوده و اکثرا از جنس طبیعی می‌باشند و از موی حیوانات مختلف به دست می‌آیند. برای آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید لازم است که برخی انواع کاموای طبیعی را بشناسیم:

  • پشمی: به موی برخی حیوانات مانند گوسفند و شتر، پشم گفته می‌شود. پشم بخاطر بافت خاصی که دارد حجم زیادی از هوا را در خود نگه داشته و به صورت یک عایق قدرتمند حرارتی عمل می‌کند. این ویژگی مانع از دست رفتن گرمای بدن شده و بویژه برای مناطق سردسیر و کوهستانی مناسب است.
  • کشمیر: این نوع نخ از موی یک بز با نژاد کشمیری تولید می‌شود به همین خاطر با نام کشمیر شناخته می‌شود و از کیفیت بالا و قیمت نسبتا زیادی برخوردار است.
  • موهر: این نوع نخ نیز از موی بز و همچنین یک نوع خرگوش بومی مناطق آنگورا به دست می‌آید. تار موی این حیوانات بلند بوده و نخ به دست آمده صاف و یک دست می‌باشد. دوام نخ موهر خیلی زیاد است و در استفاده بلند مدت آسیب نمی‌بیند و حتی در مقابل اشتغال نیز مقاوم است و با وجود مزایای زیاد قیمت آن بالا نیست.
  • آلپاکا: این کاموا از پشم آلپاکا که حیوانی بومی استرالیا و آمریکای جنوبی است به دست می‌آید.
  • آنقوره: از یک نوع نژاد خرگوش به نام آنقوره به دست می‌آید. جنس آن بسیار نرم و پرزدار است.
  • ابریشم: از پیله کرم ابریشم جدا می‌شود؛ قیمت بالا و لطافت زیاد دارد. نخ ابریشم به تنهایی بسیار نازک است و در تولید کاموا به صورت ترکیبی با دیگر انواع به کار می‌رود.

صرفه اقتصادی با یادگیری بافت لباس

با توجه به تغییرات زیاد قیمت‌ها و رشد هرساله نرخ تورم، شاید خرید لباس، شال و کلاه برای همه اقشار جامعه ممکن نباشد. همچنین انواع مدل جدید هرساله وارد بازار می‌شود که احتمالا کودکان و نوجوانان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. کلاه بافتنی در مدت سه ماه زمستان آسیب زیادی نمی‌بیند و برای شال‌های دیگر قابل استفاده است اما شاید رنگ و مدل آن مطابق مد سال جدید نبوده و رضایت فرزندان به خصوص دختران نوجوان را جلب نکند. با این شرایط  آیا امکان تهیه همه‌ مدل‌ها برای والدین وجود دارد؟ راه حل اقتصادی این مشکل، استفاده از آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید و دیگر انواع لباس بافت می‌باشد. به این ترتیب با صرف هزینه کمتر و خرید کاموای مناسب می‌توانید هر مدلی را که مورد پسندتان باشد ببافید.

آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید به صورت مجازی

فضای مجازی یکی از بهترین فرصت‌ها برای یادگیری هنرهای دستی را در اختیار افراد جامعه قرار داده است. دسترسی به انواع فیلم، عکس و متن به صورت 24 ساعته در انواع شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی به کسانی که به هنر بافتنی علاقه‌مند هستند کمک می‌کند تا در هر ساعتی از شبانه روز که وقت و یا حوصله داشته باشند به یادگیری بافت انواع کلاه و شال بپردازند. برای آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید دیگر به مراجعه حضوری به آموزشگاه‌ها و صرف زمان زیاد در ترافیک و خستگی مسیر نیاز نیست. از طرفی هم کسانی که در این زمینه تبحر کافی دارند و به بافت انواع طرح‌های مد روز آشنایی دارند، می‌توانند از اینترنت برای گسترش هنر خود و آموزش از راه دور اقدام کنند.

هدایای خاص برای عزیزان

ارزش یک هدیه به نسبت زمانی که صرف تهیه آن می‌شود افزایش پیدا می‌کند. اگر شما هنر دست خودتان را به یک عزیز بعنوان هدیه تولد اهدا کنید مطمئنا تاثیر بیشتری روی او خواهد گذاشت. برای دختر خانم‌ها معمولا لباس هدیه قابل قبولی است و اگر آن هدیه جنبه تزئینی نیز داشته باشد برای همیشه از آن نگهداری خواهند کرد. کلاه بافتنی گرم یک لباس لازم برای فصل زمستان است که از جنبه ظاهری و جذابیت نیز برای دختران جوان بسیار اهمیت دارد. با دریافت پکیج آموزش آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید به راحتی می‌توانید یک هدیه خاص و ماندگار به عزیزانتان بدهید. هدیه‌ای که بر اساس روحیات و سلیقه فرد مورد نظر با دستان خودتان بوجود آمده است، نشان دهنده عشق و علاقه شما به او خواهد بود.

کسب درآمد با کمترین امکانات

مهمترین جنبه آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید، کسب درآمد است. اگر شما ذوق هنری دارید و به تولید صنایع دستی علاقه‌مند هستید، به راحتی می‌توانید با یادگیری طرح‌های جدید بافت کلاه و فروش آن به یک درآمد مطلوب دست یابید. اگر از زاویه مثبت به تنوع طلبی و تغییرات زیاد مد در بین قشر جوان جامعه نگاه کنید متوجه بازار مستعد عرضه انواع کلاه و شال در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع می‌شوید که با کمی تلاش قادر خواهید بود از آن سود زیادی کسب کنید. خوشبختانه پیشرفت صنعت به کمک هنرهای دستی نیز آمده و انواع ماشین‌های بافندگی خانگی در بازار موجود است. استفاده از ماشین بافت به افزایش سرعت در تولید محصولات بیشتر کمک می‌کند. به این ترتیب زمانی را که به این روش صرفه جویی کرده‌اید، می‌تواند برای یادگیری مدل‌های بیشتر و یا بازاریابی کلاه‌های تولید شده به کار گرفته شود.

سخن پایانی

امروزه سرعت تغییرات در همه جنبه‌های زندگی زیاد است. تغییرات مدل‌های کلاه و شال گردن بافتنی نیز از آن جمله است. بسیاری از خانواده‌های قشر متوسط جامعه همپای سرعت تغییر مد، امکان تهیه مدل‌های متنوع کلاه موجود در بازار را برای فرزندانشان ندارند. آموزش کلاه بافتنی دخترانه جدید، آن‌ها را قادر می‌سازد با هزینه کمتر به تولید طرح‌های جذاب و دلخواه عزیزانشان بپردازند. در سایت آدور استایل می‌توانید انواع طرح‌های جدید کلاه دخترانه و مد روز را مشاهده کرده و برای تهیه آن اقدام نمایید.